Nowoczesne mieszkania Praga Południe

Kameralnie oraz blisko centrum miasta

Apartamentowiec realizowany przy ulicy Łukiskiej w Warszawie to budynek stanowiący swoisty ewenement na mapie warszawskich inwestycji mieszkaniowych. W okolicy o niskiej zabudowie willowej powstanie budynek niezwykły – willa miejska, połączenie budynku wielorodzinnego z atutami budynku zarezerwowanymi wcześniej dla niskiej zabudowy otaczającej planowaną inwestycję.

W budynku zaplanowano 8 apartamentów wyposażonych w przestronne salony, oddzielne kuchnie, jasne sypialnie, garderoby i pomieszczenia dodatkowe. Atutem każdego z mieszkań będzie duży ogródek na parterze oraz przestronne tarasy na piętrach budynku. Do mieszkań przynależeć będą po dwa miejsca postojowe zlokalizowane w garażu podziemnym , komórki lokatorskie oraz części wspólne budynku przygotowane dla zapewnienia rozrywki wszystkim mieszkańcom budynku (przewidziano duże pomieszczenie wspólne do wykorzystania przez mieszkańców). Zaplanowane w budynku lokale cechuje przestronności oraz poszukiwane na rynku metraże – od 87 do 131 m2.

W częsci mieszkań zaprojektowano nietypowe rozwiązanie. Dwa wejścia do mieszkania pozwalające na wydzielenie gabinetu, biura czy niezależnego „mieszkania” dla dziecka. Budynek zaprojektowany został w taki sposób że po wydzieleniu możliwe jest wykonanie drugiej kuchni.

Mieszkania Praga Południe

Projektowany budynek został wkomponowany w istniejący krajobraz

Na działce znajdują się dwa dęby których widok nadal będzie cieszył mieszkańców budynku.

Wejście do budynku znajdować się będzie od strony ulicy Łukiskiej poprzez chodnik otoczony zielenią która rozciągnie się wokół budynku. Teren zabudowy zostanie zamknięty poprzez ogrodzenie oraz bramę wjazdową do garażu.
Cały budynek zaprojektowano jako apartamentowiec o wysokości 3 kondygnacji naziemnych.

Projekt budynku przygotowany został przez znaną i cenioną na rynku pracownię projektową MKC ARCHITEKTURA. Każdy szczegół projektu został podporządkowany wygodzie przyszłych mieszkańców co znalazło odzwierciedlenie w doskonale rozplanowanych mieszkaniach, komfortowo zaplanowanych częściach wspólnych oraz nietuzinkowej architekturze budynku.
Co ważne, budynek został zaprojektowany jako przyjazny osobom niepełnosprawnym. Dostępność do budynku zostanie zapewniona przez odpowiednie ukształtowanie chodnika prowadzącego do wejścia, gdzie usytuowany będzie dźwig osobowy przystosowany do użytku przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Dźwig osobowy zapewnia dostęp do każdego poziomu budynku.

Na zamieszczonej obok mapie kolorem czerwonym zaznaczona została działka, na której realizowana będzie nasza inwestycja.
Kształt planowanego budynku został zaprojektowany w taki sposób, aby wkomponować go w okolice, gdzie królują dwa widoczne na mapie dęby wraz ze swoimi rozłożystymi koronami. Planowany budynek zaznaczony jest na mapie grubą szarą linią wpisaną w zaznaczony na czerwono teren inwestycji.